Alina Skowron- Dietetyk/ Fizjoterapeuta

Jestem absolwentką kierunku Dietetyka na Wydziale Profilaktyki i Zdrowia oraz Wydziału Rehabilitacji Ruchowej. Jako dietetyka i fizjoterapeutę fascynuje mnie człowiek jako istota psychofizyczna. Praca z Ludźmi jest dla mnie wielką przyjemnością i wyzwaniem.

Moja działalność zawodowa związana jest z fizjoterapią, w szczególności zaś z masażem medycznym i dietetyką. W myśl przysłowia „jesteśmy tym co jemy” nie sposób zadbać o swoje zdrowie nie zastanawiając się nad tym co i jak jeść.

W pracy z pacjentem ważna jest indywidualizacja, każdy jest inny i wymaga odmiennego podejścia. Zwracam uwagę na stan zdrowia pacjentów, ich preferencje żywieniowe, ich dotychczasowe doświadczenia z dietami oraz oczekiwania. Za bardzo ważny element pracy dietetyka uważam promocję zdrowia i edukację pacjenta, które mają doprowadzić do zmiany niewłaściwych nawyków żywieniowych i pomóc w utrwaleniu właściwych zachowań.

Preferuję proste, szybkie w przygotowaniu, pożywne i zdrowe potrawy. Nie jestem zwolennikiem drakońskich diet, za skuteczne działania uważam systematyczne i rozsądne wprowadzanie poprawek w dotychczasowym jadłospisie i nade wszystko UMIAR.

Zapraszam do współpracy

ALINA SKOWRON