Fizjoterapia / Masaż
Usługi wykonuje dla Państwa :
Michał Halbersztadt
Alina Skowron

 ***

Konsultacja fizjoterapeutyczna
30 zł / 15-20 minut
***
Rehabilitacja Indywidualna. Dobór metod i technik fizjoterapii odpowiednio do rzeczywistej potrzeby pacjenta/klienta.
100 zł
***
FOI - funkcjonalna osteopatia i integracja. Niezależna holistyczna koncepcja terapii zakładająca, że na problemy powstałe w narządach ruchu ciało ludzkie zawsze reaguje jako całość, przez co zmuszone jest kompensować je na innych poziomach wg ustalonego wzorca wzajemnych powiązań wszystkich stawów. Centralne miejsce tego układu stanowi kręgosłup. Pierwszym krokiem w kierunku diagnozy i terapii jest ustawienie w przestrzeni poszczególnych kręgów. Nieprawidłowa statyka kręgów jest bowiem faktyczną przyczyną blokad i ograniczeń funkcjonalnych w stawach. Terapii poddawany jest cały narząd ruchu.
100 zł
***
Kinesiology Taping ( dodatek do terapii). Metoda wykorzystuje plastry o specjalnej konstrukcji. Wspomaga układ mięśniowo-powięziowy. Zależnie od techniki aplikacji zmniejsza napięcie mięśni, zwiększa zakres ruchu, koryguje pozycję stawu i stabilizuje, usprawnia krążenie krwi, redukuje zastoje tkankowe i stany zapalne. Kinesiology Taping jest doskonałym uzupełnieniem innych metod terapeutycznych.
20 zł do każdego zabiegu
***
Terapia Mięśniowo - Powięziowa. Terapia zawiera w sobie szereg technik stosowanych przez terapeutę, które mają na celu jak najbardziej skutecznie rozluźnić tkankę mięśniową, powięź i powstające w nich restrykcje. W tego typu zabiegach stosuje się między innymi terapię punktów spustowych, masaż tkanek głębokich, po izometryczną relaksację mięśni.
100 zł
***
Masaż Klasyczny. Masaż całego ciała lub poszczególnych części ciała z wykorzystaniem klasycznych technik masażu.
90 zł / 60 min, 120 zł / 90 min
***
Masaż Sportowy. Propozycja zabiegu skierowana do osób aktywnych sportowo i zawodowych sportowców. Indywidualnie dobierane techniki w zależności od aktualnej potrzeby klienta lub okresu przygotowania do danej aktywności sportowej.
90 zł / 60 minut, 120 zł / 90 minut
***
Masaż Antycellulitowy i Kosmetyczny. Masaż wykonywany głównie u kobiet w celu uzyskania jak najlepszej poprawy kondycji skóry, jej ujędrnienia, wyglądu. Zabieg może być wykonany całościowo, a także na poszczególnych częściach ciała. Do zabiegu stosuje się różnego rodzaju oliwki, maści, balsamy, peelingi w celu uzyskania jak najlepszego efektu.
90 zł / 60 minut, 120 zł / 90 min
***
Masaż Relaksacyjny. Masaż relaksacyjny jest propozycją głównie dla osób z dużą dawką stresu w codziennym dniu , pobudzonym układem nerwowym , a także dla tych , którzy potrzebują relaksu i wyciszenia. Podczas masażu stosuje się indywidualnie dobrane techniki masażu , a także rozciągania „zmęczonych „ i przykurczonych mięśni. Głównym celem zabiegu jest osiągnięcie przez klienta jak najwyższego poziomu odpoczynku, zmniejszenia stresu i „wyciszenia” organizmu.
90 zł / 60 min , 120 zł / 90 min
***
Masaż Medyczny – masaż, którego głównym zadaniem jest zmniejszenie lub zniesienie bólu i stanu zapalnego tkanek. Uzyskujemy to stopniowo poprzez: zmniejszenie napięć (rozluźnienie tkanek)→ poprawę dystrybucji krwi→ poprawę przewodnictwa nerwowego.
Delikatny zabieg polegający na stymulacji receptorów czuciowych znajdujących się w skórze, poprzez sprężyste ich odkształcanie opuszkami palców, ręki terapeuty. W czasie takiego zabiegu w sposób bezpośredni oddziałujemy na tkankę nabłonkową i łączną, a pośrednio na mięśniową i nerwową. Wykorzystujemy w ten sposób odruchy rdzeniowe i mózgowe. Wysyłana w ten sposób informacja po dojściu do rdzenia przesyłana jest do wyższych ośrodków w mózgu. Tam zostaje przetworzona i w odpowiedzi na nią wysyłana jest informacja zwrotna, mająca na celu na przykład unormowanie pracy naczynia/narządu/mięśnia lub innego efektora.Masaż obejmuje nie tylko tkanki miękkie (powięzi, mięśnie , więzadła) znajdujące się w miejscu bólu ale także te, które są z nimi strukturalnie połączone.W masażu medycznym wykorzystywane są elementy z różnego rodzaju masaży np. m. tensegracyjnego, m. punktowego, m. łącznotkankowego, m. segmentarnego itp. Zabieg wykonywany ręką terapeuty oraz szczotkami, w pozycji – na boku lub/i plecach.*proszę o przyniesienie na pierwszą wizytę posiadanych wyników badań: np. rtg kręgosłupa lub rezonans, usg narządów wew. itp – nawet te wykonane wiele lat wcześniej, czasem pozornie nie mające związku z aktualnym schorzeniem.
90 zł/ 50 min
***
Pakiet 4 Masaży do wyboru lub zaleconych przez fizjoterapeutę
320 zł/ 80 zł masaż, zabieg/ 60 min
***
Pakiet 6 Masaży do wyboru lub zaleconych przez fizjoterapeutę
450 zł/ 75 zł masaż, zabieg/ 60 min
***
 Pakiet 8 Masaży do wyboru lub zaleconych przez fizjoterapeutę
560 zł/ 70 zł masaż, zabieg/ 60 min
***
 Pakiet 4 Masaży do wyboru lub zaleconych przez fizjoterapeutę
440 zł/ 110 zł masaż, zabieg/ 90 min
***
 Pakiet 6 Masaży do wyboru lub zaleconych przez fizjoterapeutę
 
620 zł/ 103 zł masaż, zabieg/ 90 min
***
  
 Pakiet 8 Masaży do wyboru lub zaleconych przez fizjoterapeutę
 
760 zł/ 95 zł masaż, zabieg/ 90 min
***
 Pakiet 5 Masaży Medycznych

400 zł/ 80 zł masaż, zabieg/ 50 min

***
Pakiet 10 Masaży Medycznych

700 zł/ 70 zł masaż, zabieg/ 50 min